Bezpiecznie

w domu i w pracy

Co kryje się pod określeniem „inteligentny dom”

Budynek inteligentny stał się rzeczywistością. Wszystkimi jego urządzeniami możemy sterować z naszych smartfonów, tabletów czy laptopów. Na przykład żarówki i kamery można włączać i wyłączać ze zdalnych lokalizacji. Istnieje możliwość ustawienia powiadomień w przypadku jakiejkolwiek nietypowej aktywności w biurze lub zakładzie pracy. Za pomocą kamer możemy również monitorować obszar naszej posesji lub sprawdzać, co dzieje się w określonych częściach wymagających uwagi.

Istnieją również ogromne możliwości dla firm, które chcą zoptymalizować swoje budynki: mogą zdalnie wyłączać urządzenia elektryczne, gdy nikt z nich nie korzysta. Mogą również aktywować „tryb bezpieczeństwa”, gdy zostanie uruchomiony system alarmowy.

Inteligentny dom pomoże Ci rozwiązać wiele problemów

Termin „inteligentny dom” odnosi się głównie do oświetlenia, systemów bezpieczeństwa i kamer monitorujących. Obejmuje szeroki zakres rzeczy – od ochrony domu poprzez instalację wyrafinowanych systemów alarmowych i nadzoru wideo, po wyłączanie światła lub zmianę temperatury za pomocą poleceń głosowych. Ideą tego jest to, że będziesz w stanie kontrolować swój dom za pomocą zaledwie kilku słów. Przypadki użycia inteligentnych domów są różne, od oszczędności na rachunkach za energię elektryczną po zapewnienie spokoju ducha ludziom w niebezpiecznych okolicach.

Zalety inteligentnego domu

Dużą zaletą dla firm i biur jest to, że te narzędzia inteligentnego domu mogą zapewnić bezpieczeństwo, ponieważ mieszkańcy budynku są powiadamiani w przypadku włamania lub innej niepożądanej aktywności.

– Inteligentne systemy oświetleniowe pomagają obniżyć koszty, zapewniając jednocześnie lepszą jakość światła i wpływają na środowisko poprzez redukcję emisji

– Systemy ochronne zapewniają spokój właścicielom, monitorując różne obszary w budynku i wokół niego, takie jak drzwi i okna, a w niektórych przypadkach nawet obszary poza ich posesją

– Kamery bezpieczeństwa są podłączone do aplikacji wideo, która transmituje wydarzenia na żywo lub zapisuje je do późniejszego obejrzenia. W ten sposób właściciele nie muszą już martwić się o intruzów, a pracodawcy mogą mieć oko na swoją firmę.

W dzisiejszych czasach wykorzystanie inteligentnego domu wykracza poza gospodarstwo domowe i pojawia się również w miejscach pracy lub biurach. Inteligentnymi domami można sterować za pomocą smartfonów. Inne technologie, które zwykle spotykamy w inteligentnych domach to: kamery, systemy grzewcze, sprzęt kuchenny, czujniki czy zamki.

NAJNOWSZE WPISY

KATEGORIE WPISÓW