Bezpiecznie

w domu i w pracy

Nie zapominajmy o systematycznych przeglądach technicznych i konserwacji systemów przeciwpożarowych

Jesteś właścicielem budynku, w którym przebywają ludzie, lub są składowane towary? Jeśli tak, to Twój budynek musi być wyposażony w system ochrony przeciwpożarowej. Czemu? Ponieważ bez zainstalowanego systemu przeciwpożarowego istnieje tak duże ryzyko obrażeń lub śmierci w przypadku pożaru, że nie można zignorować tego obowiązku. Ponadto istnieją przepisy, które wymagają, aby budynki z określonymi pozwoleniami na użytkowanie (np. teatry) były wyposażone w systemy przeciwpożarowe. Jeśli więc Twoja firma musi spełniać takie wymagania – upewnij się, że posiadasz odpowiednie zabezpieczenia!

System ochrony przeciwpożarowej jest jednym z najważniejszych aspektów bezpieczeństwa budynku. Wymaga instalacji alarmów przeciwpożarowych, czujników itp. Należy zainstalować je wszystkie, aby zapewnić maksymalną ochronę przed pożarem. Ryzyko związane z nagłym pożarem to nie tylko utrata mienia, ale także życie ludzi. Dlatego nigdy nie powinieneś narażać bezpieczeństwa swojego oraz pracowników, zaniedbując te środki ostrożności.

System przeciwpożarowy ochroni Twoje mienie, jednak wymaga konserwacji

Należy pamiętać, że chociaż kontrole bezpieczeństwa przeciwpożarowego muszą być przeprowadzane regularnie, nie zwalnia to z konieczności konserwacji i przeglądów systemu przeciwpożarowego. Główna odpowiedzialność za utrzymanie systemu spoczywa na firmie instalującej sprzęt. Do wykonania takiej pracy ze względu na kwalifikacje potrzebny jest doświadczony pracownik, który wie co robi.

Aby mieć pewność, że system przeciwpożarowy jest aktualny i bezpieczny, musi być kontrolowany przez wykwalifikowane osoby. Sprawdzają ewentualne ryzyko zagrożeń i podejmują odpowiednie działania.

System ochrony przeciwpożarowej składa się z wielu różnych części, które wymagają konserwacji, w tym instalacji elektrycznej, czujników dymu, alarmów i innych. Bez rutynowej konserwacji i kontroli tych systemów, użytkownicy budynku są narażeni na obrażenia lub śmierć w przypadku pożaru.

Pracownicy kontrolujący system bezpieczeństwa przeciwpożarowego sprawdzą kilka kwestii:

– Budynek posiada wystarczającą liczbę działających czujek dymu zainstalowanych na każdym piętrze

– Alarm działa prawidłowo, nie włącza się bez powodu

– Na każdym piętrze jest wystarczająca liczba wyjść na wypadek, gdyby ludzie musieli uciec przed pożarem

Wymagania te muszą być spełnione dla zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa osób przebywających w przestrzeni użytkowej budynku.

NAJNOWSZE WPISY

KATEGORIE WPISÓW